Boru Tıkanıklığı Açma

Boru tıkanıklığı nedeni ile oluşan pis koku, tıkanıklıkla ortaya çıkan su taşması ile evin batması ve pisliğin tüm ortama yayılması hem maddi hem de manevi büyük problemlere yol açabilmektedir. Eskiden boru tıkanıklığı açma yöntemleri içinde kullanılan kırma, dökme ve sürecin uzaması ile birlikte oldukça büyük problemlerin yaşandığı durumlar söz konusu olabilmekteydi. Ancak günümüzde hala bu yöntemleri kullanan tesisat tamiri yapan kişilerden kati suretle uzak durulmalıdır. Çünkü boru tıkanıklığı açma işlemi için artık teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu teknolojik cihazlar sayesinde kırıp dökme olmadan, pimaşlara asla zarar vermeden yapılan incelemede tıkanıklığın nedeni araştırılmaktadır.

Hemen Şimdi Ara!   Telefon : 0530 642 79 19

Boru tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirecek olan tesisat ekibi ile ekipmanlarının donanımlı olmasına, referansları olan deneyimli, eğitimli kişilerle gerçekleştirilecek olmasına özen gösterilmelidir. Bunların dışında ise çok büyük olmayan sıkıntılarda uygulanabilecek tıkalı gider açma yöntemleri şöyledir:

  • Boru tıkanıklığı açma için önce bir bardak kadar karbonat sonrasında da üzerine bir bardak kadar sirke döküldükten yaklaşık bir saat kadar beklenip sonra 1 litre kadar da kaynar su dökülmesi halinde ortaya çıkan reaksiyon ile tıkalı olan gider açılabilmektedir.
  • Boru tıkanıklığı açma eşit miktarlarda önce tuz sonra da sirke boşaltılan gider yarım saat kadar bekledikten sonra yine yaklaşık olarak 1 litre kadar su dökülerek tıkanıklığın açılması sağlanabilmektedir.
  • Boru tıkanıklığı açma işlemleri arasında eski bir yöntem olarak bilinen pompa ile pompalama yapılarak yapılan hava basıncı ile boru tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
  • Marketlerde satılan lavabo açıcılar olarak bilinen kimyasal maddelerle boru tıkanıklığı açılabilmektedir.

Bilinmesi gereken önemli bir husus bu yöntemler ufak çapta ciddi boyutta olmayan boru tıkanıklığı açma işlemi olarak kullanılmaktadırlar. Daha ciddi problemler için profesyonel destek almak çok daha kalıcı ve temiz bir çözüm olacaktır. Bu çözüm yöntemleri oldukça basit boru tıkanıklığı açma yöntemleridir. Dolayısıyla da basit bir boru tıkanıklığına açma işleminde çözüm yolu olarak kullanıldığında olumlu bir sonuç alınabilecektir. Ancak bu yöntemler kullanıldığında boru tıkanıklığını açma işlemi olumlu bir sonuç vermez ise destek için donanımlı bir tesisat sevisi ile iletişime geçilmelidir.