Tıkalı Pimaş Açma

Pimaş açma tekniklerinden önce pimaşın ne olduğu konusunda bilgi edinmek daha doğru olacaktır. Binalarda kullanılan tuvalet banyo, küvet ya da gider olan her yerde suların dışarı rögara veya su ana bürosuna iletilmesinde yardımcı olan düşey olarak döşenen borulardan oluşan bölümlerde kullanılan malzemeye pimaş denilmektedir. Pimaşlar PVC ile üretilmektedir ve pimaştan oluşan boru hatlarında ise oluşan en temel sorunlardan biri pimaş tıkanıklığıdır.

Hemen Şimdi Ara!   Telefon : 0530 642 79 19

Pimaş açma yöntemleri için çeşitli yöntemler bulunabilmektedir. Pimaş tıkanıklığının en temel sebebi yanlış kullanımdır. Pimaş içine umursanmadan atılan tuvalet kâğıtları, bayan pedleri vb. büyük cisimlerin atılması ve bu cisimlerin hiçbir şekilde suda çözülememesi pimaş tıkanıklığına neden olabilmektedir ki bu da pimaş açma işlemleri için alternatifler değerlendirilmeye başlanır.

Pimaş tıkanıklığında yaşanan en büyük sıkıntı gidere dökülen inşaat giderleridir. Ayrıca pimaşlar yapılırken eğimin yeterli olarak verilmemesi de tıkanıklığın oluşmasına neden olmaktadır. Çok eskiden pimaş tıkanıklığı yaşanan en büyük en zahmetli en can sıkıcı bir teknik sıkıntı olarak yaşanmaktaydı. Pimaş açma işlemi için kırma, dökme ve pimaş açımı için günlerce uğraşma söz konusuydu. Bu durum artık maddi sıkıntının yanında pisliği, kokusu ile de büyük bir psikolojik sıkıntı da yaratmaktaydı. Ancak günümüzde pimaş açma oldukça profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile her alanda gelişme sağlanmaktayken bu gelişme pimaş açma yönteminde de çok ileri bir safhadadır.

Pimaş açma günümüzde kırmadan, dökmeden, kirletmeden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji tesisat sektörünün de büyük ölçüde etkilemiş ve artık eğitimli, donanımlı ekiplerden olaşan tesisat tamiri konusunda profesyonel ekipler hizmet vermeye başlamıştır. Pimaş açma işlemi için artık cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlardaki kameralar pimaşta oluşan tıkanıklığın sebebi bulunduktan sonra yine cihaza takılacak uygun bir uçla pimaş açma işlemi yapılmaya başlar. Pimaş açma için kullanılan cihazlar pimaşa ya da çevresine hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Pimaş açma işlemi sırasında tıkanıklığı oluşturan tabaka cihazla kırılma suretiyle pimaş açma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Ancak bu işlem için alınacak teknik destek kesinlikle eğitimli, tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır.